Jak ugryźć minimalizm cz. 3 – Książeczka o zadowoleniu by Leo Babauta

Chwilkę mnie tu nie było, ale tylko dlatego, że szykowałam coś ekstra – przynajmniej w moim mniemaniu 🙂 Jakiś czas temu recenzowałam książkę Leo Babauty, która zainspirowała mnie do dalszych poszukiwań wydawnictw na ten temat. Tak oto dotarłam do ebooka “Little Book of Contemnent” tego samego autora, nie wydanej dotychczas w języku polskim. Babauta jest na tyle szczodry, że udostępnia książkę na zasadzie “uncopyright” (brak praw autorskich), więc jak mogłam z tego nie skorzystać?
Zatem ku uciesze moich zawodowych ambicji, a ku zmartwieniu mojego stanu konta postanowiłam ten ebook przetłumaczyć i udostępnić wszystkim zainteresowanym czytelnikom mojego bloga. Jeżeli więc masz ochotę, droga Czytelniczko lub drogi Czytelniku, poświęcić godzinę swojego życia na bardzo owocną pracę nad sobą – pobierz “Książeczkę o zadowoleniu” w formacie PDF.
Pewnie zastanawiacie się, czy warto. W końcu dookoła mnóstwo poradników o tym, jak poprawić jakość życia, być uważnym i dbać o siebie. Zgadzam się, ale na tle tych wszystkich wydawnictw “Książeczka o zadowoleniu” się wyróżnia. Jest konkretna – nie zawiera długich historii, wywodów i nie nudzi, tylko przedstawia jasne i klarowne informacje, bardzo pomocne zadania do wykonania i logiczne wnioski. Na początku autor zawiera z czytelnikiem umowę – wymaga jedynie godziny (pełnej uważności) na jej przeczytanie i wcielenie w życie, zatem naprawdę nie ma tu miejsca na tzw. lanie wody.
Ja po zakończeniu redakcji ebooka 🙂
“Książeczka o zadowoleniu” mówi o… zadowoleniu, czyli o tym, jak czerpać radość z życia w każdej chwili, nie tylko tej przyjemnej i łatwej. Mówi o tym, jak skończyć z porównywaniem się do innych, problemami z poczuciem własnej wartości, niepewnością w związkach. Pokazuje w prosty sposób, jak czuć się lepiej, nawet jeżeli dopiero zaczynamy wdrażać zmiany. Wychodzi z założenia, że życie jest tu i teraz, a nie kiedyś i nie ma sensu czekać z poczuciem szczęścia, aż będzie lepiej/inaczej/łatwiej.
Polecam książkę Leo Babauty nie dlatego, że ją przetłumaczyłam, ale dlatego, że uważam ją za naprawdę przydatną. Problemy w niej opisane w jakimś stopniu dotyczą wszystkich osób, które znam, zatem pewnie i Wam nie będą obce. Jeżeli po lekturze lub w jej trakcie będziecie mieć jakieś wnioski/skargi/zażalenia, zapraszam do pisania o nich w komentarzach.
Tymczasem pragnę podziękować Leo Babaucie za udostępnienie swojej pracy i zwolnienie jej z praw autorskich. Mam nadzieję, że gdyby tylko władał językiem polskim, byłby zadowolony z mojej wersji.

2 komentarze do “Jak ugryźć minimalizm cz. 3 – Książeczka o zadowoleniu by Leo Babauta

  1. Ale super:) Już ściągnęłam i biorę się za czytanie i oczywiście info o książeczce posłałam dalej w świat 🙂 W ogóle to chyba jeszcze nie pisałam ale dobrze się czyta Twojego bloga, oby tak dalej:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *