Photo by freestocks.org on Unsplash

Ciężko jest być kobietą. Teraz, dzisiaj, ale wczoraj też tak było. Tyle wymagań, standardów, sprzecznych potrzeb i ogólnego chaosu. Dlatego dziś – w ten ponury lutowy poniedziałek – u mnie tłumaczenie krótkiego tekstu Natalie Patterson, dedykowane każdej kobiecie – bez wyjątku! Warto doceniać samą siebie i o siebie dbać, o czym pisałam tutaj, bo nikt inny o nas nie zadba, odgadując w sekundę nasze potrzeby. Możemy to zrobić tylko my same, czego uczę się wciąż na nowo. Jeżeli i Tobie zdarza się o sobie zapomnieć, weź ten krótki tekst i przypominaj go sobie zawsze, gdy do tego dojdzie. Dbaj o siebie!

Jeden

Jesteś modlitwą wypowiadaną przez najświętsze usta, przestrzenią pomiędzy klaszczącymi dłońmi, malowniczym krajobrazem, dowolnym kątem. Jesteś przypomnieniem, że magia istnieje.

Dwa

Och, będą przystawać i się gapić, najbardziej boskie stworzenie o pięknej skórze i nieustraszonym usposobieniu. Naucz się przyjmować komplementy. Przyzwyczaj się, że jesteś centrum wszystkiego.

Trzy

Kiedy się zakochasz, niech to będzie osoba, która niczego od ciebie nie chce. Twoje istnienie powinno wystarczyć. Jeżeli nie całuje cię często i namiętnie, znajdź kogoś, kto rozumie, że usta w obliczu miłości powinny płonąć z pożądania.

Cztery

Miej kilku wspaniałych przyjaciół. Kiedy będą ci mówić trudne prawdy, naucz się ich słuchać. Rozwój jest konieczny i czasem irytujący, ale zawsze znajdziesz dobrą stronę.


Photo by Phalinda Long on Unsplash

Pięć

Kup szminkę w idealnym odcieniu czerwieni. Tak jak idealna mała czarna, to twoja broń. Używaj jej, kiedy chcesz.

(A jak już jesteśmy przy czerwieni…)

Sześć

Przestań ukrywać tampony. Jesteś kobietą. Krwawisz. Dorośli ludzie wiedzą o tym. Jeżeli on boi się menstruacji, nie jest gotowy, by znaleźć się w tobie.

Siedem

Nie przepraszaj, że żyjesz, że jesteś sobą. Przepraszaj, kiedy sobą nie jesteś.

Osiem

Jeżeli ciężko pracujesz, poproś o podwyżkę. Zdobądź się na odwagę cywilną i przestrzegaj swoich standadów. Zasługujesz na pieniądze, które odpowiadają twojej ciężkiej pracy.

Dziewięć

Karm się miłymi słowami, czekoladą, dobrymi ludźmi, cudowną pierwszą randką, samotnością, orgazmami i książkami. Naprawdę potrzebujesz bardzo, bardzo dobrych książek. Wczuwaj się w historie, które opowiadają.

Dziesięć

Jeżeli wszystko inne zawiedzie, powtarzaj za mną: jestem w sam raz, jestem w sam raz, JESTEM W SAM RAZ.

Please follow and like us:
Audrey Cafe